Google Telefonunuzu Işın Kılıcına dönüştüren Star Wars Lightsaber:Escape Oyununu Yayınladı

Aralık 15, 2015

Google Chrome, Star Wars hayranları için Star Wars: The Force Awaken filmine az bir süre kala telefonunuzla oynayabileceğiniz Lightsaber Escape oyununu yayınladı: https://lightsaber.withgoogle.com/

Ben kendim bir Star Wars tutkunu değilim hatta filmine bile gitmeyebilirim(yorum bölümünde küfür serbest 😀 ) Ancak telefonum ve dizüstü bilgisayarımla entegreli nasıl oynarım diye merak ettiğim için denedim.Teknoloji ile az çok ilgileniyorsanız telefonunuzun bir lightsaber veya ışın kılıcına dönüşmesi ve bununla masaüstünde oyun oynanabiliyor olması sizde de merak uyandırması lazım. İlk başta birkaç kere senkron problemi yaşasamda oyunu oynayabildim. Oyuna başlamak için laptopunuzdan veya telefonunuzdan adrese giriş yapıp size verilen linki diğer platforma(mobil veya masaüstü) yazmak ve sonrasında bağlanmak. Bağlanırken biraz bekletebiliyor ancak ardından başlıyorsunuz. Lightsaber ile size gelen saldırıları geri yansıtmaya çalışıyosunuz ve ne yazık ki bu kolay birşey değil. Ya tam olarak senkron olmuyor ya da tam senkron olduğunda da tekrar bozuluyor ve “Yakalandınız” ekranıyla karşılaşıp tekrar başlıyorsunuz. Birkaç defa yeniden başladım ancak pek başaramadım oynamayı. Oyun konusunda daha eli yatkın arkadaşlar üstesinden gelebilirler.

[su_custom_gallery source=”media: 6648,6647,6646″ link=”lightbox” width=”200″ height=”200″ title=”never”]

Açıkçası bu yazılımla nasıl mümkün oluyor diye merak ettiğimde https://developers.google.com/web/showcase/case-study/lightsaber?hl=en bu linkte Google bir case açıklaması şeklinde açıklamış ben pek anlamadım ama meraklısı arkadaşlar olursa buradan bakabilirler.

May the Force be with you..

Bunlarda ilginizi çekebilir

Yorum yaz