Hakkımda

Hamit Gürakar

Merhaba ben Hamit! Hakkımda yazısını 3 kere yazıp sildim ve bu sonuncusu. Herhalde en zoru insanın kendisini anlatması. Ne çok derine inerek ne de çok yüzeysel bir şekilde kendimi anlatmaya çalışayım 🙂

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde okuyorum(okumaya çalışıyorum). 2014 girişliyim ve yeni dönemle birlikte 4. seneye girmiş olacağım. Okul ne zaman biter o konu hakkında herhangi bir fikrim yok.

Neler Yaptım?

2012 senesinde lise yıllarımda internete “How to make money online” yazarak başlayan maceram hala daha devam ediyor. Başlangıcı bir kere vizyonsuz yapmışım 🙂 Lise yıllarımda affiliate marketing ile tanışmamla başlayan süreç, 1.5 yıl boyunca internetten berbat İngilizcem ile zayıflama ilaçları satmakla geçti. Daha doğrusu satamamakla. Her şey ile ilk defa tanıştığım o dönemde aralıksız kazık yeme ve hata dolu öğrenme süreci oldu. Her şeyin 101’i. Website, SEO, Adwords, HTML/CSS, Photoshop vs. Herhalde en çok ‘how to’ araması yaptığım dönemdir. 

Başarısız denemelerimden sonra ‘ufak’ bir aydınlanmaya yaşayarak neden 2 yıldır öğrendiklerimi satmıyorum diyerek freelancer.com, peopleperhour.com, odesk, fiverr gibi platformda öğrendiklerimi satmaya başladım. Lise yıllarından geriye çeşitli platformlarda 200’den fazla ‘positive review’ kaldı(temiz işti.) 🙂

Hayatımda her zaman bir şeyler yapma ve bir şeyleri başarma içgüdüsü varoldu ve bu da beni bir şeyler üretmeye itti. Fikir, ürün, girişim.. İstanbul’a geldiğim ilk yıl hızlı bir şekilde çevre edinip fikirlerimi hayata geçirmek istesemde son 3 yılda başarılı olan bir projem olmadı. Ama eminim bir gün olacak. Bunun için çabalıyorum.

2015, 2016 ve 2017 senelerinde sırasıyla Konuşarak Öğren, Karar, Grid Teknoloji ve grup şirketlerinde, son olarakta Startsub’da dijital pazarlamada çalıştım. Bu süreçte çeşitli firmalara ve girişimlere dijital pazarlamada danışmanlık verdim. 

Tam olarak ne yaptığımı açmak gerekirse, şirketlerin dijital kanallarında satış ve karlılığı artırmaya yönelik çalışmalar diyerek yüzeysel bir cevap verebilirim. Detaylı anlatmak gerekirse, şirketlerin karlılığını artırmak ve büyümelerini sağlamak için Adwords, Facebook reklamlarının optimizasyonları, SEO çalışmaları, dönüşüm oranı optimizasyonu, lead satış stratejileri ve benzeri kanallarda çözüm getirmeye çalışıyorum. Yeri geldiğinde tasarım, arayüz kodlaması da yapıyorum ama yeri gelmemesini tercih ederim 🙂

Bundan Sonra

Bundan sonraki süreçte ise daha çok freelancer olarak devam etmek ve kendime sürdürülebilir bir iş modeli kurmanın peşindeyim. Bu blogda da hayatımdaki gelişmeleri aktarıyor olacağım.

Benimle [email protected] e-posta adresi, Twitter veya Linkedin vasıtası ile iletişime geçebilirsiniz. 

Görüşmek üzere,

Hamit